• 03134495630
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اوقات شرعی

کنگره 1400دمین سال شهادت امام علی علیه السلام

4267706e1f1aaa9919ec562b9f9702a5

آغاز به کار کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمومنین امام علی (ع)

سید حسین رضازاده روز شنبه در نشست خبری به ارائه برنامه های ستاد برگزاری چهاردهمین قرن شهادت مولی الکونین علی بن ابی‌طالب (ع) در اصفهان افزود: برای برگزاری این کنگره از 6 ماه پیش تاکنون در موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل‌البیت (علیهم‌السلام) برنامه ریزی و کمیته های مختلف تشکیل شده است.
وی بیان کرد: کمیته های 15 گانه با هدف برنامه ریزی و تبیین اهداف و محورهای این کنگره تشکیل و شرح وظایف و اهداف هر کمیته مشخص شده است.
مدیر موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل‌البیت (ع) اصفهان اظهار داشت: کمیته های شعر آیینی، هنرهای تجسمی، طراحی و خطاطی، ائمه جمعه و جماعات، فرهنگی هنری مساجد، قرآن، نهج البلاغه، مداحان و مرثیه خوانان، مبلغان و سخنرانان، تبلیغات شهری و شورای تبلیغات، شبکه‌های اجتماعی، تولید محتوا و مدیریت پایگاه اطلاع رسانی، دانشجو و تبلیغات دانشگاهی، اطلاع رسانی و رسانه و عکس از جمله کمیته‌های ستاد بزرگداشت چهاردهمین قرن شهادت امام علی (ع) است.
وی خاطرنشان کرد: علاقه مندان ۶ ماه فرصت دارند تا آثار خود را در بخش‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله خطاطی، نگارگری، قلم ‌زنی و شعر، مقاله، کتاب، پایان‌نامه، عکس و پوستر با موضوع امام علی(ع) به دبیرخانه این ستاد واقع در موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل‌البیت(ع) ارسال کنند.
 
DSCN8752
کنگره فرهنگی هنری با محوریت امام علی (ع) بدون محدودیت در قالب آثار ارسالی
در ادامه این مراسم احسان مشکلانی ابراز داشت: این کنگره از نوع کنگره‌های موضوع محور است و همه آثار فرهنگی، هنری با محوریت امام علی (ع) را در برمی‌گیرد، یعنی قالب محدودی برای ارسال آثار در این کنگره وجود ندارد.
دبیر ستاد برگزاری کنگره مردمی تولید محتوای فرهنگی هنری به مناسبت هزار و چهارصدمین سال شهادت مولی‌الموحدین حضرت علی (ع) افزود: تولید آثار باهدف ترویج ارزش‌ها و ویژگی‌های شخصیتی امیرالمؤمنین (ع) و تحکیم جایگاه اسطوره‌ای و الگویی ایشان به‌خصوص در کودکان و نوجوانان است.
وی با اشاره به نقش وحدت‌آفرین حضرت علی (ع) در جامعه مسلمین تصریح کرد: با توجه به نقش وحدت‌آفرین حضرت علی (ع) و همچنین اهمیت امور بین‌الملل در جهان اسلام با کشورهایی چون ترکیه، سوریه، اردن، هند، عراق، بحرین، قطر، افغانستان، مصر و الجزایر در حال هماهنگی برای شرکت در این کنگره هستیم که علاقه‌مندی و موافقت اولیه از سوی این کشورها اعلام‌شده است.
DSCN8760
مدیر موسسه نهج البلاغه اصفهان نیز در این نشست گفت: اصفهان پتانسیل تبدیل شدن به شهر نهج البلاغه دنیا را دارد و سرمایه های خوبی پیرامون این کتاب در این شهر وجود دارد.
حجت الاسلام علی اصغر بیگی با اشاره به هزارمین سال تدوین نهج البلاغه توسط سید رضی افزود: باید هزاره سید رضی مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی با اشاره به این که نهج البلاغه کتاب حکمت و حاکمیت است، ادامه داد: این کتاب منبع دست اول اسلامی بعد از قرآن محسوب می شود و باید این کتاب وحدت آفرین بین شیعه و سنی بیش از پیش در جامعه اسلامی احیا شود.
بیگی بیان کرد: نهج البلاغه نسخه شفابخش دردهای بشر و راه نجات جامعه از مشکلات است و باید بیش از پیش گسترش پیدا کند.
کنگره مردمی تولید محتوای فرهنگی هنری بمناسبت یکهزار و چهارصدمین سالگرد شهادت مولی الموحدین حضرت علی (ع) در اصفهان برگزار می شود. در پایان این نشست، پوستر و پایگاه اطلاع رسانی این کنگره رونمایی شد.
DSCN8823
DSCN8833

موسسه نهج البلاغه اصفهان