• 03134495630
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

حفظ حکمت‌های نهج‌البلاغه، مردم را با معارف زیبای اسلامی پیوند می‌دهد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به ضرورت گسترش فرهنگ حفظ نهج‌البلاغه گفت: حفظ بخش‌های مختلف نهج‌البلاغه به ویژه حکمت‌های این کتاب ارزشمند، مردم مسلمان کشورمان را با معارف زیبای اسلامی و حقائق ناب شیعی پیوند می‌دهد.

حفظ حکمت‌های نهج‌البلاغه، مردم را با معارف زیبای اسلامی پیوند می‌دهد

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار اعضاء مؤسسه نهج‌البلاغه اصفهان با اشاره به زیبایی‌ها و جذابیت‌های نهج‌البلاغه و کلام امام علی(علیه‌السلام) اظهار داشت: همه واعظان و روحانیون در منبرها و سخنرانی‌های خود از سخنان امیر‌المؤمنین علی(علیه‌السلام) بهره می‌برند و معارفی که آن حضرت بیان فرمودند را تبیین می‌کنند و مردم را آن آشنا می‌سازند اما لازم است با گسترش فرهنگ حفظ نهج‌البلاغه، پیوندی میان مردم با معارف زیبای اسلامی شکل گیرد.
وی با اشاره به ضرورت گسترش فرهنگ حفظ نهج‌البلاغه افزود: حفظ بخش‌های مختلف نهج‌البلاغه به ویژه حکمت‌های این کتاب ارزشمند، پیوند مردم مسلمان کشورمان را با حقائق ناب شیعی عمیق‌تر می‌سازد؛ بدون شک کسی که کلمات مولای متقیان را حفظ کند تلاش می‌کند تا بدان عمل کرده و شیرینی و زیبایی‌های کلام آن حضرت را به خوبی حس می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: برنامه‌هایی که اجرا می‌شود به گونه‌ای باشد که مردم انس بیشتری با کتاب نهج‌البلاغه داشته باشند، همچنین آحاد جامعه به ویژه نسل جوان بتوانند ارتباط بهتری با این کتاب بگیرند و از آن استفاده کنند، مبادا دانشمندان سایر ادیان از این کتاب استفاده کنند ولی ما از ارتباط با این کتاب غفلت کنیم.
وی با اشاره به حکمت نخست نهج‌البلاغه گفت: در این حکمت می‌خوانیم: «كُنْ فِي الْفِتْنَةِ كَابْنِ اللَّبُونِ، لَا ظَهْرٌ فَيُرْكَبَ وَ لَا ضَرْعٌ فَيُحْلَبَ؛ در فتنه همچون شتر بچه باش، او را نه پشتى است كه سوارش شوند و نه پستانى كه شيرش دوشند»؛ رهبر انقلاب اسلامی در تفسیر این حکمت که می‌فرمایند منظور این نیست که در فتنه‌ها هیچ کاری نکن بلکه مقصود این است که مراقب باش به دشمن سواری ندهی و ابزار دست او نشوی.
مدیر موسسه نهج البلاغه اصفهان در این دیدار با ارائه گزارشی اظهار داشت: حفظ نهج‌البلاغه برای طلاب به صورت مرحله‌ای، آموزش درس اخلاق با محوریت نهج‌البلاغه، ارائه آموزش‌های نهج‌البلاغه به 130 نفر از مبلغان مساجد، برگزاری دوره آموزشی توسط دفتر تبلیغات اسلامی، ارائه آموزش مجازی با عنوان آیین زندگی ویژه مدارس علمیه، نهج‌البلاغه شناسی برای مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و تصویب 4 واحد درسی نهج‌البلاغه برای حوزه خواهران از جمله اقداماتی است که به منظور گسترش فرهنگ حفظ نهج‌البلاغه و آشنایی با آن تا کنون انجام شده است.
حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر بیگی افزود: از سال آینده با همکاری آموزش و پرورش استان اصفهان، 50 هزار معلم به صورت مستمر در دوره‌های 6 ساعته و 16 ساعته به صورت عمومی و تخصصی شرکت می‌کنند، همچنین مسابقه حفظ احادیث دو کلمه‌ای با موضوع ادب و تربیت از کتاب «غررالحکم و درر الکلم» با حضور 8 هزار دانش‌آموز ابتدایی برگزار شده است.

 

مجموعه تصاویر:

WhatsApp Image 2021 01 30 at 20.17.26WhatsApp Image 2021 01 30 at 20.17.30WhatsApp Image 2021 01 30 at 20.17.33WhatsApp Image 2021 01 30 at 20.17.29


موسسه نهج البلاغه اصفهان